DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

aerobik-siłownia
poniedziałek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

VI edycja DLF na mecie

13 lutego 2016r. rozegrano ostatnią kolejkę VI edycji Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Niekwestionowanym Mistrzem już wcześniej została Jagielonia. Sześć spośród ośmiu drużyn walczyło o utrzymanie lub wywalczenie lepszej pozycji na koniec rozgrywek, dlatego na brak emocji nie można było narzekać.

Najmniej do stracenia lub zyskania miał Dobrzyński Fanatic, który podejmował przedostatnie Płomiany. Goście mieli za to tylko punkt przewagi nad ostatnim Wichrem i w przypadku jego zwycięstwa w derbach Wielgiego mogły spaść na 8 lokatę. Mecz całkowicie kontrolował Fanatic. Już do przerwy było 3:0. W drugiej połowie Płomiany zdobyły honorową bramkę, ale Fanatic odpowiedział kolejnymi trzema i pewnie zwyciężył 6:1.

Sporo do ugrania miały drużyny z Wielgiego. Zwycięstwo jednych czy drugich mogło oznaczać awans w tabeli o jedną pozycję. Szansę wykorzystało FC Wielgie, które dopiero w ostatniej minucie meczu zapewniło sobie zwycięstwo 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli panowie Przybyszewscy: Mariusz (ojciec) i Mateusz (syn). Jak zwykle przy okazji derbów, sporo działo się w przypadku tych lipnowskich. Pewny swego Mistrz DLF – Jagielonia podejmowała drugie w tabeli Mohito. Dla tych pierwszych oprócz prestiżu mecz miał niewielkie znaczenie. Mohito czuło na plecach oddech ZEWiK-u i aby utrzymać drugą lokatę musiało chociaż zremisować. Jak na mistrza przystało Jagielonia nie odpuściła i po pierwszej połowie prowadziła 1:0. W drugiej odsłonie przypomniał o sobie król strzelców DLF – Maciej Serafin, który zdobył dla Mohito bramkę wyrównującą. Kolejne dwa trafienia zaliczyła Jagielonia, ale to nie był koniec emocji. Dwie minuty przed końcem, na 2:3 ponownie trafił Serafin i mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Ostatecznie Mohito nie zdążyło już wyrównać i trzynaste zwycięstwo w lidze Jagielonii stało się faktem.

Najwięcej walki, determinacji i piłkarskich emocji oglądaliśmy w trzecich, tym razem dobrzyńskich derbach. Zarówno FC Dobrzyń jak i ZEWiK robiły wszystko żeby ten mecz wygrać, bo zwycięstwo jednej z tych ekip oznaczało awans w tabeli. FC Dobrzyń mógł wskoczyć z 4 na 3, ZEWiK z 3 na 2. Mecz dobrze rozpoczął FC. Już w 2 minucie z karnego trafił Kamil Tyburski, ale od 7 minuty inicjatywę przejął ZEWiK, który przez minutę zdobył 2 bramki i prowadził 3:1, następnie 5:2 i 6:3. Do końca pozostawało 10 minut i niewielu wierzyło, że FC Dobrzyń jeszcze się podniesie. Tymczasem ten zespół ani na moment nie odpuścił i zdobył jeszcze 2 bramki. Na wyrównanie nie starczyło już czasu i to ZEWiK mógł cieszyć się ze zwycięstwa i awansu na 2 miejsce. Obie ekipy stworzyły wspaniałe widowisko i za ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników należą im się wielkie brawa. Bramkę kolejki zdobył w tym meczu Patryk Laskowski (ZEWiK) Mistrzem DLF została Jagielonia. Żaden inny mistrz w dotychczasowych VI edycjach nie miał tak dużej przewagi (13 pkt) nad pozostałymi rywalami. Jagielonia w całych rozgrywkach nie doznała porażki, a jedyne punkty jakie straciła to remis z FC Dobrzyń. W składzie lipnowskiej drużyny wystąpili: Bartczak Jan, Bartczak Rafał, Bartczak Łukasz, Bartczak Mateusz, Sadowski Dariusz, Sadowski Tomasz, Kwiatkowski Piotr, Groszkiewicz Dariusz, Jesionowski Dariusz, Piotrkiewicz Sławomir, Borkowski Sławomir i Podlas Jakub.

Puchary dla wszystkich drużyn, medale dla zawodników trzech najlepszych ekip i statuetki dla wyróżniających się piłkarzy wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko i Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś.

Nagrody indywidualne otrzymali:
- Król strzelców: Maciej Serafin (Mohito) – 31 goli
- Najlepszy zawodnik: Michał Statkiewicz (Fanatic)
- Najlepszy bramkarz: Jan Bartczak (Jagielonia)

Nad prawidłowym przebiegiem całych rozgrywek czuwali sędziowie główni: Jarosław Barczak i Jarosław Bykowski oraz sędzia sekretarz: Piotr Wyszyński. Wyróżnienie od sponsorów, w postaci pamiątkowych statuetek, za udział w VI edycji DLF otrzymali młodzi zawodnicy zespołu Fanatic.

Przez okres 4 miesięcy kibice DLF mieli możliwość oglądania wiele emocjonujących spotkań i dużo ciekawych sytuacji. Na pewno każdy z widzów miał swoją drużynę i zawodników, których wspierał. Zarówno uczestnicy jak i kibice mieli ciekawą propozycją spędzania czasu w okresie zimowych weekendów. Zapraszamy na kolejne edycje.

Tabela DLF (w przypadku równej ilości punktów decydowały wyniki meczów bezpośrednich)