Środa, 16 października 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Strażacki unihokej

W niedzielę 24 marca w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Turniej Unihokeja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Nowa inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz MiG Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski oraz prowadzący całe zawody Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Łukasz Wasilewski. Ponadto w otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście: m.in. Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie Piotr Rutkowski, Prezes Związku OSP w Lipnie Zbigniew Agaciński, Wiceprezes Miejsko-Gminnego OSP Bogdan Bruliński, Sekretarz OSP Stanisław Piekarski oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą Jadwiga Grudzińska.

Do rozgrywek przystąpiły trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt: Dobrzyń nad Wisłą, Siecień i Wielgie oraz pięć drużyn chłopców: Chlebowo, Dobrzyń nad Wisłą, Krojczyn, Mokowo i Siecień. W obu kategoriach grano w systemie „każdy z każdym”, z tym że dziewczęta zagrały mecz i rewanż. W sumie odbyło się 16 spotkań.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Wielgiego, które odniosły komplet 4 zwycięstw. Tuż za nimi uplasowały się druhny z Dobrzynia nad Wisłą, a trzecia lokata przypadła ekipie z Siecienia.

Wśród chłopców najwyższe umiejętności prezentowały drużyny z Dobrzynia nad Wisłą i Chlebowa. Oba zespoły wygrały po trzy mecze, a w bezpośrednim i pełnym twardej walki pojedynku padł remis 0:0. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zasłużenie zawody wygrali gospodarze.

Na zakończenie turnieju minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłej członkini MDP w Dobrzyniu nad Wisłą W. Sztarbowskiej. Podziękowano też inicjatorom tego niecodziennego turnieju: Kamilowi Rutkowskiemu i Łukaszowi Wasilewskiemu.

Trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe medale i puchary. Ponadto każdemu uczestnikowi wręczono okolicznościowy kubek. Nagrody wręczał Burmistrz Piotr Wiśniewski, mł. bryg. PSP w Lipnie Andrzej Myśliwiec, Wiceprezes Miejsko-Gminnego OSP Bogdan Bruliński oraz przybyli Radni.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I – MDP Wielgie
II – MDP Dobrzyń nad Wisłą
III – MDP Siecień

Klasyfikacja końcowa chłopców:
I – MDP Dobrzyń nad Wisłą
II – MDP Chlebowo
III – MDP Mokowo
IV – MDP Siecień
V – MDP Krojczyn
DCSIT / 2019-03-25 08:17

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms