DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

Sołectwa grały w kosza

1 maja 2016r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się trzecia runda Spartakiady Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W turnieju koszykówki – trio basket wystąpiły sołectwa: Chalin, Glewo, Michałkowo i Płomiany.

Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”, grano 2 x 8 minut. W dwóch przypadkach do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Za pierwszym razem Glewo pokonało Chalin 8:7. Za drugim, 2 - minutową dogrywkę ponownie miał Chalin, ale tym razem zwycięsko zakończył spotkanie z Płomianami 11:10. W pozostałych meczach nie było już tylu emocji i faworyci dość pewnie wygrywali swoje mecze. Ciekawie ułożyła się sytuacja w tabeli, bo trzy zespoły zgromadziły tę samą liczbę punktów. Po dwa zwycięstwa i jedną porażkę zanotowały drużyny Chalina, Glewa i Płomian. Zgodnie z regulaminem w takiej sytuacji brano pod uwagę stosunek punktów zdobytych do straconych. Najlepiej w tej klasyfikacji wypadły Płomiany. Drugie miejsce przypadło Chalinowi, zaś trzecie reprezentantom Glewa. IV lokatę zajęła drużyna z Michałkowa. Dyplomy dla wszystkich drużyn wręczyła Ewa Więckowska, sołtys Michałkowa.