Środa, 16 października 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Skępe zwycięża w turnieju Regionalnej Ligi Siatkówki Kobiet

31 marca 2019r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się turniej Regionalnej Ligi Siatkówki Kobiet. W stawce 5 zespołów najlepszy okazał się UKS ”Skompensis” Skępe.

W zawodach uczestniczyły drużyny: Volley Chalin (jako gospodynie), LO Lipno, UKS „Skompensis” Skępe, Ogończyk Kikół oraz gościnnie Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą, które nie są stałym uczestnikiem Ligi. Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów do 25 w systemie „każdy z każdym”.

Już po pierwszych meczach turnieju było widać, że będzie on stał na wysokim, wyrównanym poziomie. Na otwarcie rywalizacji Volley przegrał po tie-breaku z Lipnem, a zawodniczki ze Skępego pokonały Kikół 2:0. Bardzo dobrze prezentowały się również Wiślanki, które zaczęły zawody od dwóch zwycięstw (2:1 z LO Lipno oraz 2:0 z Kikołem). W trzeciej serii spotkań zmierzyły się jak dotąd dwie niepokonane drużyny - Skępianki z Dobrzyniem. Po niezwykle wyrównanym i emocjonującym meczu zakończonym tie-breakiem i grą na przewagi zwyciężyły Wiślanki, co oznaczało, że potrzebują wygranej w ostatniej kolejce spotkań nad zespołem z Chalina, by triumfować w całym turnieju.

Siatkarki z Dobrzynia nie zdołały jednak postawić przysłowiowej „kropki nad i” i uległy Volley’owi po tie-breaku 1:2. Taki wynik, przy jednoczesnym zwycięstwie UKS „Skompensis” nad Lipnem 2:0, sprawił, że to Skępianki wygrały dobrzyńskie zawody. Na drugim miejscu uplasowały się Wiślanki, a podium uzupełniły zawodniczki LO Lipno, które zgromadziły tyle samo punktów, co Chalin, lecz okazały się lepsze w bezpośrednim meczu.

Turniej sędziowali R. Walter i P. Gajewski. Dyplomy i puchary dla czterech najlepszych drużyn wręczyła sołtys Chalina Pani Marzena Szczepańska.

Klasyfikacja końcowa:
I – UKS „Skompensis” Skępe 10 pkt
II – Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą 8 pkt
III – LO Lipno 6 pkt
IV – Volley Chalin 6 pkt
V – Ogończyk Kikół 0 pkt
DCSIT / 2019-04-02 11:55

 
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms