Środa, 16 października 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Siatkówka w świątecznym wydaniu

22 grudnia 2018r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. W rywalizacji 5 drużyn nie zabrakło niespodzianek, ale ostatecznie i tak najlepsi okazali się faworyci.

Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych niedawno górników pracujących w czeskiej kopalni.

Następnie w premierowych meczach zmierzyły się zespoły Dobrzynia nad Wisłą i Tłuchowa oraz Płomian i Krojczyna. W obu spotkaniach lepsi okazali się Ci drudzy, gładko zwyciężając 2:0. W drugiej kolejce doszło do najbardziej emocjonującego widowiska, w którym Chalin podejmował Tłuchowo. W tie-breaku więcej zimnej krwi mieli goście z Tłuchowa i wygrali ten pojedynek 2:1. W dalszej fazie turnieju mecze kończyły się zgodnie z przewidywaniami i faworyci wygrywali je w stosunku 2:0. Bardzo ciekawa okazała się ostatnia seria spotkań. Ogromną niespodziankę sprawili wszystkim zawodnicy Płomian, którzy niespodziewanie pokonali Chalin 2:0. W obu setach padł wynik 21:19, co świadczy o bardzo wyrównanej grze. Pozostające do tej pory bez porażki, drużyny Tłuchowa i Krojczyna stoczyły zaciętą walkę o zwycięstwo w turnieju. Pierwszą partę łatwo wygrał Krojczyn, ale w drugiej do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była już gra na przewagi. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali siatkarze z Krojczyna i pokonując rywali 27:25 zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. MVP zawodów został D. Wieczyrski z Krojczyna.

Puchar dla zwycięskiej drużyny, medale dla zawodników trzech najlepszych drużyn oraz statuetkę MVP wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś.

Cieszy fakt, że do siatkarskiej rywalizacji zgłosiły się aż cztery drużyny z Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Mamy nadzieję, że zdrowa rywalizacja między tymi zespołami przyczyni się do rozwoju siatkówki w naszej Gminie.

Klasyfikacja końcowa:
I – Krojczyn
II – Tłuchowo
III – Płomiany
IV – Chalin
V – Dobrzyń nad Wisłą
DCSIT / 2018-12-27 13:16

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms