DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

aerobik-siłownia
poniedziałek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Siatkarze walczyli o Puchar Dyrektora

17 kwietnia 2016r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Dyrektora DCSiT. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn, z których najlepsza okazała się występująca w roli gospodarza Borówka Krojczyn.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. Borówka Krojczyn, Suradówek i UKS Skompensis Skępe zagrały w grupie A, zaś Borsuki Bobrowniki, Brudzeń Duży i UKS Junior Nasiegniewo spotkały się w grupie B. Drużyny, które zajęły I i II miejsce w grupie, awansowały do półfinałów. Zespoły z trzecich miejsc walczyły jeszcze o V lokatę w turnieju.

W grupie A najlepsze okazały się: Borówka i Skompensis. Oba zespoły zaciekle walczyły o pierwsze miejsce w grupie. W tie-breaku lepsi okazali się zawodnicy z Krojczyna. Trzecia lokata przypadła drużynie Suradówka. Grupę B zdecydowanie wygrały Borsuki nie tracąc przy tym seta. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Brudzenia Dużego, a trzecie Nasiegniewa.

Pierwszy półfinał zakończył się gładkim zwycięstwem Borówki Krojczyn nad Brudzeniem Dużym 2:0. Losy kolejnych spotkań, aż do finału ważyły się do tie-breaków. W drugim półfinale Skępe nieznacznie pokonało Bobrowniki 2:1. W meczu o V lokatę Nasiegniewo wygrało z Suradówkiem 2:1. Niespodzianką zakończyła się batalia o III miejsce, bo Brudzeń Duży po grupowej porażce z Borsukami Bobrowniki 0:2, tym razem udanie się zrewanżował i wygrał 2:1. W finale również zagrali grupowi rywale: Borówka Krojczyn i UKS Skompensis Skępe. Jak na finał przystało, zawodnicy obu ekip dostarczyli wielu emocji. Pierwszy set, po grze na przewagi zakończył się wynikiem 29:27 dla Skępego. W drugim Krojczyn rozbił rywali 25:17. Decydujący trzeci set, podobnie jak pierwszy był bardzo wyrównany i również grano na przewagi. Ostatecznie Borówka Krojczyn przy stanie 17:16 wygrała piłkę meczową i po ciężkiej walce mogła cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Dyplomy dla wszystkich drużyn, medale dla zespołów z miejsc I-III oraz puchar dla zwycięzców wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś.