Środa, 16 października 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Siatkarskie zmagania sołectw

W dniu 22 września na Hali Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki odbyła się siódma runda Spartakiady sołectw. Do rozgrywek przystąpiły 3 drużyny żeńskie: Chalin, Krojczyn, Płomiany oraz 5 drużyn męskich: Chalin, Mokowo, Krojczyn, Płomiany i Glewo.

Zarówno w rozgrywkach żeńskich jak i męskich zagrano systemem ” każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 21 punktów. W gronie kobiet najlepsze okazały się siatkarki z Płomian, które pokonały Chalin po niezwykle emocjonującym, zaciętym i zakończonym tie-breakiem meczu, a następnie wygrały 2:0 z Krojczynem. O drugą pozycję przyszło więc walczyć chaliniankom i krojczyniankom . W tym spotkaniu również nie zabrakło emocji, ponieważ o wyniku zadecydować musiał trzeci set, z którego zwycięsko wyszedł Chalin.

W grupie panów bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci sołectwa Glewo, którzy wygrywając pewnie wszystkie mecze, z kompletem punktów zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu. Walka o drugą lokatę rozegrała się pomiędzy Płomianami i Mokowem, którzy odnieśli w turnieju po dwa zwycięstwa i o kolejności zadecydował jeden wygrany set więcej na korzyść tych pierwszych. Podobna sytuacja miała miejsce w boju o czwartą pozycję i dotyczyła zawodników z Krojczyna i Chalina. Oba zespoły odniosły po jednej wygranej, a o kolejności w tabeli zadecydował jeden wygrany set więcej przez drużynę z Krojczyna.

Dziękujemy zawodnikom za udział i zapraszamy w październiku na ostatnią odsłonę Spartakiady, gdzie sołectwa zmierzą się w turnieju tenisa stołowego oraz nastąpi podsumowanie i wręczenie nagród za udział w Spartakiadzie. Pamiątkowe dyplomy dla uczestników wręczał w-ce Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński.

Klasyfikacja turnieju mężczyzn:

I – Glewo – 5 pkt
II – Płomiany – 4 pkt
III – Mokowo – 3 pkt
IV – Krojczyn – 2 pkt
V – Chalin – 1 pkt

Klasyfikacja turnieju kobiet:

I – Płomiany – 3 pkt
II – Chalin – 2 pkt
III – Krojczyn – 1 pkt

Klasyfikacja Spartakiady Sołectw:

I – Płomiany – 26 pkt
II – Chalin – 24 pkt
III – Glewo – 20 pkt
IV – Krojczyn – 15 pkt
V – Dyblin – 8 pkt
VI – Mokowo – 7 pkt
DCSIT / 2019-09-23 14:24
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms