Sobota, 21 września 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Siatkarskie potyczki pań

W drugi dzień „Majówki” w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Turniej Siatkówki Kobiet. W zawodach wzięło udział 6 zespołów.

Do rozgrywek zgłosiły się drużyny: Bobrowniki, Tęcza Topólka i Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą (Grupa A) oraz Krojczyn, Lipno i Volley Chalin (Grupa B). Już pierwszy pojedynek w grupie A pomiędzy Wiślankami i Tęczą okazał się bardzo zacięty i stał na dobrym poziomie. Oba sety w stosunku 25:22 wygrały jednak gospodynie i dały jasny sygnał, że tego dnia będą walczyć o najwyższy stopień podium. W pozostałych meczach tej grupy zarówno Wiślanki jak i Tęcza pokonały dużo młodsze i mniej doświadczone dziewczęta z Bobrownik 2:0. W grupie B mieliśmy dość niecodzienną sytuację ponieważ ze względu na kontuzję jednej z zawodniczek i brak rezerwowych Lipno musiało zagrać mecze grupowe w piątkę. Co ciekawe mimo osłabienia lipnowianki pokonały Krojczyn, a w starciu z Chalinem drugiego seta przegrały dopiero na przewagi. Volley Chalin wygrał też mecz z Krojczynem i z pierwszego miejsca awansował do finału.

Zgodnie z równolegle zajętymi miejscami w grupach, zespoły rozegrały między sobą mecze o miejsca w klasyfikacji końcowej. Najpierw Bobrowniki pokonały Krojczyn 2:1 i wywalczyły V miejsce. W starciu o III lokatę i brązowe medale Tęcza ograła Lipno 2:0. Niesamowite emocje i głośny doping kibiców towarzyszyły meczowi finałowemu. Wiślanki i Volley Chalin od początku były bardzo zdeterminowane i walka toczyła się o każdą piłkę. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie zespół z Dobrzynia pokonał Chalin 27:25. W drugiej partii przewaga Wiślanek nie podlegała już dyskusji i set zakończył się ich wysokim zwycięstwem 25:13. Najlepszą zawodniczką rozgrywek została M. Nierychlewska (Wiślanki). Medale dla siatkarek trzech najlepszych zespołów, statuetkę dla najlepszej zawodniczki oraz puchar dla zwycięskiej drużyny wręczyli z-ca Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński i Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś. Organizatorzy składają podziękowania dla wolontariuszy A. Koprowskiej, J. Przybyłowskiej, E. Kazaneckiego, Ł. Żuchowskiego za obsługę stolika sędziowskiego i pomoc przy przeprowadzeniu turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

I – Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą
II – Volley Chalin
III – Tęcza Topólka
IV – Lipno
V - Bobrowniki
VI - Krojczyn
DCSIT / 2019-05-06 08:24

 
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms