Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Ruszyła VI edycja Spartakiady

19 marca 2017 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki zainaugurowano sportowe rozgrywki sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W turnieju futsalu wystąpiło 6 drużyn.

Spartakiada Sołectw to forma rywalizacji sportowej, w której mogą brać udział mieszkańcy całej Gminy. Od kilku lat cieszą się one sporym zainteresowaniem i umożliwiają jej uczestnikom aktywne spędzanie czasu wolnego. W tej edycji na pierwszym turnieju zameldowały się reprezentacje 6 sołectw: Chalina, Glewa, Michałkowa, Mokowa, Płomian i Zbyszewa.

Uczestników podzielono na dwie grupy. W pierwszej rywalizowały zespoły Michałkowa, Chalina i Zbyszewa. Bardzo wyrównana rywalizacja sprawiła, że o każdy punkt trzeba było stoczyć ciężką walkę. Najlepiej z tej sytuacji wyszli zawodnicy Michałkowa, którzy zanotowali zwycięstwo i remis. Drugą lokatę wywalczył Chalin, zaś trzecią Zbyszewo. Grupę B z 2 zwycięstwami i bez straconej bramki pewnie wygrały Płomiany. Drugą lokatą musieli zadowolić się piłkarze z Glewa, a trzecią Mokowa.

W meczach o miejsca w klasyfikacji końcowej spotkały się drużyny, które wywalczyły te same lokaty w obu grupach. Mecz o V miejsce Mokowo – Zbyszewo zakończył się walkowerem 5:0. Wiele emocji dostarczyli kibicom zawodnicy Chalina i Glewa, którzy stoczyli zaciętą walkę o III miejsce. Po remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry, w rzutach karnych minimalnie lepszy okazał się Chalin, zwyciężając 3:2. W finale spotkali się zwycięzcy grup A i B, czyli Michałkowo i Płomiany. Zawodnicy obu ekip bardzo szybko rozpoczęli strzelanie goli i wymiana ciosów trwała do uzyskania rezultatu 2:2. Wtedy decydującą o zwycięstwie bramkę na 3:2 zdobyły Płomiany i mimo jeszcze wielu okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Warto podkreślić, że rywalizacja przebiegała w duchu fair – play za co brawa należą się wszystkim drużynom. Wielu zawodników podkreślało też, że mimo chęci brakowało im kondycji i nad dobrą formą na pewno warto popracować przed kolejnymi turniejami. Drużyny nagrodzono pamiątkowymi dyplomami.

Klasyfikacja końcowa turnieju Futsalu i punktacja w Spartakiadzie:
I – Płomiany – 6 pkt
II – Michałkowo – 5 pkt
III – Chalin – 4 pkt
IV – Glewo – 3 pkt
V – Mokowo – 2 pkt
VI – Zbyszewo – 1 pkt
DCSIT / 2017-03-20 10:23

  
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms