Niedziela, 19 maja 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Ruszyła V edycja Spartakiady

13 marca w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się pierwsza runda V edycji Spartakiady Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W turnieju Futsalu wzięło udział 6 drużyn.

V edycję Spartakiady Sołectw otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko, który życzył uczestnikom sukcesów i wielu sportowych wrażeń we wszystkich dyscyplinach tegorocznej Spartakiady.

Chalin, Dyblin, Glewo, Kamienica, Michałkowo i Płomiany to sołectwa, które w niedzielne przedpołudnie przystąpiły do rywalizacji. Uczestników podzielono na dwie grupy, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. W grupie A wszystkie zespoły wygrały po jednym meczu, dlatego o kolejności decydowała różnica bramek: I - Dyblin (+1), II - Kamienica (0), III - Płomiany (-1). Mniej emocji było w drugiej grupie, w której Michałkowo pewnie wygrało oba mecze (4:0 z Glewem, 5:0 Chalinem) i zajęło I miejsce. W starciu o drugą lokatę i awans do półfinału Glewo pokonało Chalin 3:1.

Następnie odbył się mecz o V miejsce w turnieju. Po zaciętej walce Płomiany zwyciężyły z Chalinem 2:1. W meczach półfinałowych Dyblin wygrał z Glewem 6:0, a Michałkowo z Kamienicą 2:0. Jednostronne widowisko oglądaliśmy w „małym finale”, czyli spotkaniu o trzecie miejsce. Lepiej po półfinałowych porażkach pozbierała się ekipa Kamienicy, która pokonała Glewo 7:2.

Jak przystało na finał, najwięcej działo się właśnie w ostatnim meczu. Na początku prowadził Dyblin, ale Michałkowo nie dało za wygraną i odrobiło straty. Długo utrzymywał się remis 2:2. Kiedy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne, minutę przed końcem decydujący cios zadało Michałkowo i rzutem na taśmę wygrało 3:2. Na zakończenie, dyplomy dla drużyn wręczyli radni Ewa Tomczyk i Jacek Kowalewski oraz sołtysi Ewa Więckowska i Stanisław Wnukowski.

Klasyfikacja Turnieju Futsalu:
I – Michałkowo
II – Dyblin
III – Kamienica
IV – Glewo
V – Płomiany
VI – Chalin

Klasyfikacja Spartakiady:
I – Michałkowo – 6 pkt
II – Dyblin – 5 pkt
III – Kamienica – 4 pkt
IV – Glewo – 3 pkt
V – Płomiany – 2 pkt
VI – Chalin – 1 pkt

UWAGA: uległ zmianie termin drugiej rundy Spartakiady. Turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn zostanie rozegrany w sobotę 9 kwietnia 2016r. o godz. 16:00. Każde sołectwo może zgłosić jedną drużynę żeńską i jedną męską. Zapraszamy!
DCSIT / 2016-03-14 22:56

  
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms