DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

Rozegrano przedostatnią kolejkę DLF

28 stycznia 2017r. odbyły się mecze IV kolejki Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Derby Dobrzynia nad Wisłą i Lipna dostarczyły kibicom wielu emocji, a walka o czołowe lokaty rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce.

Sobotnie zmagania rozpoczęły drużyny miejscowe, a więc Fanatic DnW i ZEWiK. Obie drużyny dość długo pozostawały bez gola, ale jak już zaczęły strzelać to na dobre. W 12 minucie ZEWiK zdobył dwie bramki. 60 sekund później kontaktowego gola strzelił Fanatic, ale po upływie kolejnej minuty na tablicy widniał już wynik 3:1 dla ZEWiK-u. Początek drugiej odsłony przyniósł nam gola dla zespołu Fantic DnW. W pierwszej minucie trafił Statkiewicz i rezultat 3:2 utrzymywał się niemal przez całą drugą połowę. Dopiero kilkanaście sekund przed końcem meczu kolejną bramkę dla ZEWiK-u zdobył z rzutu wolnego Kwiatkowski, pieczętując zwycięstwo swojego zespołu 4:2. Drugi mecz tej kolejki: Wojak Team – FC Wielgie nie odbył się ponieważ gospodarze tego spotkania nie stawili się na boisku i FC Wielgie wygrało walkowerem 5:0.

Emocji nie brakowało również w derbach lipnowskich. W pierwszej odsłonie groźniejsze ataki przeprowadzali gracze Gminy Lipno i jedna z takich akcji zakończyła się golem. Niezwykle trudnym, ale skutecznym strzałem z bardzo ostrego kąta popisał się najmłodszy z rodziny Bartczaków – Mateusz. Terazlipno dopiero po 20 minutach gry odrobiło stratę, kiedy to Kamil Markowski zdobył bramkę wyrównującą. Remis nie satysfakcjonował żadnej z ekip, dlatego walka o 3 punkty trwała do końca. Dwóch rzutów karnych przedłużonych nie wykorzystali zawodnicy Gminy Lipno. Minutę przed końcem skutecznością popisał się za to Markowski i w emocjonującej końcówce zapewnił zwycięstwo drużynie Terazlipno 2:1.

W tabeli prowadzi Terazlipno, na drugim miejscu jest FC Wielgie, a na trzecim Gmina Lipno. W klasyfikacji króla strzelców przewagę powiększył Patryk Laskowski, który ma na koncie 21 trafień.

Niezwykle ciekawie ułożyła się sytuacja w tabeli DLF przed ostatnią kolejką. Ze względu na małe różnice punktowe w każdym spotkaniu zespoły będą walczyły o miejsca w tabeli bezpośrednio ze sobą: Fanatic Dnw i Wojak Team powalczą o V miejsce (g. 15:30), Gmina Lipno i ZEWiK o III miejsce (g. 16:15), a Terazlipno i FC Wielgie zagrają o zwycięstwo w DLF (g. 17:00). Zwracamy uwagę, że wszystkie mecze ostatniej kolejki rozpoczną się pół godziny wcześniej niż zwykle, a wiec zapraszamy od godz. 15:30.

DCSIT / 2017-01-30 22:29
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms