DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

Rewanże rozpoczęte

7 stycznia 2017 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się pierwsza kolejka rundy rewanżowej Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Nowy rok od mocnego uderzenia rozpoczęło prowadzące w tabeli Terazlipno, które w swoim meczu zdobyło 11 goli.

W szeregach lidera DLF zobaczyliśmy powracającego po kontuzji Tomasza Strzeleckiego. Doświadczony zawodnik i trener swój powrót okrasił 4 golami. Hat-Tricka dołożył jeszcze Zieliński i w starciu z tak dobrze dysponowanymi rywalami młody Wojak Team nie miał szans. Mimo tego w pierwszej połowie Wojak dzielnie stawiał czoła starszym kolegom i przegrywał tylko 2:4. W drugiej odsłonie przewaga Lipnowian nie podlegała już dyskusji o czym najlepiej świadczy końcowy wynik 11:3 dla Terazlipno. W drugim rozgrywanym tego dnia meczu, Gmina Lipno nie bez problemów pokonała Fanatic DnW. Choć po pierwszej połowie goście z Lipna prowadzili 2:0, to na początku drugiej kontaktową bramkę zdobył Fanatic. Walka była zacięta przez co niestety niektórym puściły nerwy, a sędziowie zmuszeni byli pokazać żółtą i czerwoną kartkę. Chłodniejsze głowy mieli Lipnowianie i trzecią bramką zdobytą dwie minuty przed końcem meczu przypieczętowali wygraną 3:1.

Zwycięstwa w tej kolejce odniosły także zespoły ZEWiK-u i FC Wielgie. Szkoda tylko, że zostały odniesione bez sportowej walki, bo przeciwnicy tych zespołów nie stawili się na mecze. Zgodnie z regulaminem DLF, spotkania ZEWiK – Skrwa Brudzeń i FC Wielgie – Olimpic Włocławek zostały zweryfikowane jako walkowery 5:0. Poza tym Olimpic Włocławek wycofał się z rozgrywek, dlatego we wszystkich meczach rundy rewanżowej przeciwnikom tej drużyny również zostaną przyznane walkowery 5:0.

W tabeli DLF nie zaszły żadne zmiany. Wszystkie cztery najwyżej sklasyfikowane drużyny powiększyły w tej kolejce swój dorobek o trzy punkty. Prowadzi Terazlipno przed zespołami FC Wielgie, Gmina Lipno i ZEWiK. Zmian nie było także w czołówce klasyfikacji króla strzelców, a najlepsi strzelcy Patryk Laskowski (16 goli) i Sebastian Raniszewski (13 goli) nie mieli nawet okazji do strzelenia kolejnych bramek, gdyż w ich meczach odgwizdano walkowery.

UWAGA – Ze względu na wycofanie z rozgrywek drużyny Olimpic Włocławek, zmiany w terminarzu zostaną podane najpóźniej w czwartek 12.01.2017r.

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms