Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Relacja z II kolejki DLF

15 stycznia 2017 rozegrano II kolejkę rundy rewanżowej Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Przewagę nad rywalami powiększyły zwycięskie w tej kolejce i prowadzące w tabeli zespoły Terazlipno i FC Wielgie.

W niedzielę odbyły się trzy mecze, a jako pierwsi o punkty powalczyli zawodnicy Fanatic DnW i Terazlipno. Choć gra lipnowian może nie zachwycała, nie przeszkodziło im to w zdobywaniu bramek i uzyskaniu prowadzenia 3:0. Zdaniem wielu obserwatorów lepiej prezentował się Fanatic, ale kolejny raz brakowało skuteczności, co stało się już prawdziwą zmorą tej drużyny. Mimo wysokiego prowadzenia lidera tabeli, młodzi dobrzynianie walczyli do końca i w ciągu 1 minuty zdobyli 2 bramki zdecydowanie podnosząc temperaturę tego widowiska. W ostatniej minucie kropkę nad „i” postawił jednak doświadczony Strzelecki i to goście z Lipna cieszyli się ze zwycięstwa 4:2.

Dużo działo się w drugim meczu Wojak Team – ZEWiK. Spotkanie lepiej rozpoczęli ci pierwsi prowadząc w 7 minucie 2:0. ZEWiK odrobił jednak straty, a nawet wyszedł na prowadzenie 3:2. Ciekawa pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem 3:3. W drugiej odsłonie do bramki trafiali już tylko zawodnicy ZEWiK-u. Trzy gole w tej części gry doprowadziły do końcowego rezultatu 6:3 dla ZEWiK-u. Niestety nie obyło się też bez emocji pozasportowych. Sędziowie pokazali w tym meczu 2 żółte i 2 czerwone kartki, co nie najlepiej świadczy o zachowaniu piłkarzy.

W najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym meczu spotkały się zespoły zajmujące 2 i 3 lokatę, a więc FC Wielgie i Gmina Lipno. Remis w meczu pierwszej rundy i niewielka różnica punktów bezpośrednich sąsiadów w tabeli zapowiadały ciekawy i wyrównany pojedynek. Wszelkie przewidywania szybko zweryfikowało jednak boisko, bo już po 8 minutach FC Wielgie prowadziło 3:0. Dopiero na początku drugiej połowy do głosu doszła Gmina Lipno i w minutę zdobyła 2 bramki. Wynik 3:2 utrzymywał się dość długo i dawał nadzieję, że emocji nie zbraknie do końca. Tak rzeczywiście było. Dopiero bramka Maciejewskiego z FC Wielgie zdobyta 2 minuty przed końcem wyjaśniła sytuację i to wicelider z Wielgiego zainkasował ważne 3 punkty.

Jak już informowaliśmy po I kolejce z rozgrywek wycofał się Olimpic Włocławek. To samo zrobiła niestety Skrwa Brudzeń. Wymusiło to na organizatorach reorganizację rozgrywek. Dla grona 6 pozostałych drużyn ustalono nowy terminarz, a w meczach w których według starego terminarza miały one zagrać z wycofanymi zespołami zostaną przyznane walkowery 5:0.

W tabeli prowadzi Terazlipno (25 pkt) i FC Wielgie (23 pkt). Na trzecią pozycję awansował ZEWiK (18 pkt). W klasyfikacji króla strzelców swój dorobek powiększył zarówno prowadzący Laskowski (ZEWiK) - 18 goli (2 bramki w tej kolejce) jak i zajmujący 2 lokatę Raniszewski (FC Wielgie) – 14 goli (1 w tej kolejce) i Zieliński (Terazlipno) – 12 goli (2 w tej kolejce).

Tradycyjnie uczestnicy Dobrzyńskiej Ligi Futsalu wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wspólnie od drużyn, sędziów i organizatorów zebrano 165 zł.

DCSIT / 2017-01-16 23:20

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms