Niedziela, 19 maja 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Przedszkolaki startowały w Małej Olimpiadzie

12 maja 2016r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się II Mała Olimpiada Przedszkolaka. W rywalizacji wzięły udział: „Akademia Przedszkolaka” w Dobrzyniu nad Wisłą, Przedszkole „Kubusia Puchatka” w Dobrzyniu nad Wisłą i Przedszkole „Zielona Kraina” w Krojczynie.

Wszystkich uczestników i gości Olimpiady powitał Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś. Następnie każde przedszkole zaprezentowało układ taneczno – ruchowy, w którym zawarte były proste ćwiczenia gimnastyczne. Ogromne wrażenie wywarł na wszystkich występ Akademii Przedszkolaka. Prezentacja przygotowana przez opiekunów i wykonana przez dzieci godna była otwarcia prawdziwej Olimpiady.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 6 konkurencji sprawnościowych. Rywalizowano m.in. w wyścigach rzędów, rzutach do celu i przeciąganiu liny. Wszyscy zawodnicy wykazywali się bardzo wysoką ogólną sprawnością fizyczną, co w podsumowaniu podkreślił Dyrektor Niekraś, doceniając przy tym pracę wychowawczyń. W wyścigach rzędów bezkonkurencyjna była „Akademia Przedszkolaka”, do celu najlepiej rzucali reprezentanci „Zielonej Krainy”, zaś w przeciąganiu liny największą siłą wykazały się dzieci z „Kubusia Puchatka”. Wszystkim olimpijczykom towarzyszył wspaniały doping koleżanek i kolegów z przedszkoli oraz przybyłych rodziców.

Po zsumowaniu wszystkich punktów ustalono klasyfikację końcową. Nie była ona jednak tego dnia najważniejsza. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i mamy nadzieję, że ten podstawowy cel został osiągnięty. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali instruktorzy DCSiT, Anna Katolik i Piotr Wyszyński. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w konkurencjach sprawnościowych otrzymali pamiątkowe medale. Puchary, dyplomy i medale wręczyły: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Marzena Niekraś, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Marzanna Kornacka oraz Dyrektorki Przedszkoli. Na zakończenie Pani Burmistrz gratulowała dzieciom i ich opiekunom wspaniałej postawy, podziękowała obsłudze hali za organizację zawodów oraz zaprosiła do udziału w kolejnej edycji Olimpiady.

Klasyfikacja końcowa:
I – Niepubliczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Dobrzyniu n. Wisłą
II – Niepubliczne Przedszkole „Zielona Kraina” w Krojczynie
III – Samorządowe Przedszkole im. „Kubusia Puchatka” w Dobrzyniu n. Wisłą

DCSIT / 2016-05-13 07:44

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms