Sobota, 21 września 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Płomiany i Glewo najlepsze pod siatką

28 kwietnia 2019r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyły się turnieje piłki siatkowej kobiet i mężczyzn w ramach VIII edycji Spartakiady Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W sumie wystartowało 9 ekip, z których najwięcej powodów do radości miały sołectwa Glewa i Płomian.

II runda Spartakiady, co roku gromadzi najwięcej uczestników i jasno pokazuje, że siatkówka w naszej gminie cieszy się dużym zainteresowaniem. W tej edycji do turnieju kobiet zgłosiły się zespoły z Chalina, Glewa i Krojczyna. Jak zwykle nie do przejścia okazały się dziewczęta z Glewa, którym plany próbowały pokrzyżować zawodniczki z Chalina. Momentami udawało się nawiązać równą walkę, ale w decydujących momentach to wielokrotne zwyciężczynie Spartakiady okazywały się lepsze. Cieszy udział debiutantek z Krojczyna, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do rywalizacji.

W turnieju panów zaprezentowało się 6 zespołów: Dyblin, Mokowo i Płomiany (Grupa A) oraz Chalin, Glewo i Krojczyn (Grupa B). W obu grupach grano „każdy z każdym”. W pierwszej najlepiej zaprezentowały się Płomiany, które wyprzedziły Mokowo i Dyblin. W drugiej grupie karty rozdawał Chalin, a za jego plecami uplasowało się Glewo i Krojczyn. W fazie finałowej zespoły z trzecich miejsc obu grup rozegrały mecz o V lokatę w turnieju. Pierwszy set niespodziewanie na przewagi wygrał Krojczyn. Dyblin ocknął się dopiero w drugiej partii, a zwycięstwo przypieczętował w tie-breaku. W starciu o najniższy stopień podium Mokowo ograło Glewo 2:0. Prawdziwą wisienką na torcie i doskonałym podsumowaniem rozgrywek był finał, w którym spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze ekipy tego turnieju: Chalin i Płomiany. Do rozstrzygnięcia tego niezwykle wyrównanego i stojącego na bardzo dobrym poziomie meczu potrzebny był tie-break. W decydującej akcji skutecznie zafunkcjonował blok Płomian i to zawodnicy tego sołectwa mogli cieszyć się ze zwycięstwa 15:13.

Z dużą satysfakcją przyjęliśmy fakt, że turniej siatkówki zgromadził tak dużo uczestników. Większy ruch niż przy okazji innych sołeckich zmagań panował też na trybunach. Atmosfera zawodów, postawa zawodników i wsparcie kibiców sprawiło, że turniej spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dyplomy dla wszystkich sołectw wręczył z-ca Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński.

Klasyfikacja turnieju kobiet:

I – Glewo – 3 pkt
II – Chalin – 2 pkt
III – Krojczyn – 1 pkt

Klasyfikacja turnieju mężczyzn:

I – Płomiany – 6 pkt
II – Chalin – 5 pkt
III – Mokowo – 4 pkt
IV – Glewo – 3 pkt
V – Dyblin – 2 pkt
VI – Krojczyn – 1 pkt

Klasyfikacja Spartakiady Sołectw:

I – Chalin – 11 pkt
II – Glewo – 8 pkt
III – Płomiany – 6 pkt
IV – Dyblin – 5 pkt
V – Mokowo – 4 pkt
VI – Krojczyn – 3 pkt
DCSIT / 2019-04-29 09:12

 
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms