DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

aerobik-siłownia
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Otwarcie VII edycji DLF

19 listopada 2016r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki zainaugurowano rozgrywki Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Rywalizacja ciesząca się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i kibiców rozgrywana jest już po raz siódmy.

Wszystkie mecze tradycyjnie poprzedziła prezentacja drużyn, podczas której każdy zawodnik mógł się przywitać z licznie zgromadzoną publicznością. Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy ZEWiK-u i Skrwy Brudzeń. Nieoczekiwanie, to debiutujący w DLF zespół z Brudzenia jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. W ZEWiK-u długo brakowało płynności w grze, ale w 14 minucie za sprawą Laskowskiego niemoc została przełamana. Najbardziej doświadczona dobrzyńska ekipa złapała właściwy rytm i zdobyła jeszcze 5 goli. Wynik 6:1 dla ZEWiK-u.

W drugim spotkaniu wystąpiły zespoły Wojak Team (wcześniej Płomiany) i powracające do ligi po rocznej przerwie Terazlipno. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 2:2. Po przerwie nadal oglądaliśmy ciekawą rywalizację, w której bardzo długo utrzymywał się remis. Decydujące 2 ciosy w ostatnich 5 minutach zadał jednak bardziej doświadczony zespół Terazlipno i to on cieszył się ze zwycięstwa 4:2.

W następnym meczu zagrały drużyny Gmina Lipno (wcześniej Agromlecz, Jagielonia) i Fanatic. Prowadzenie dość szybko objęli lipnowianie, ale to wszystko na co było stać faworytów w pierwszej połowie. Jeszcze szybciej, bo już w pierwszej minucie drugiej odsłony do remisu doprowadził Fanatic. W dalszej części spotkania doświadczenie ubiegłorocznych tryumfatorów ligi wzięło górę i po ciężkiej walce Gmina Lipno zwyciężyła 4:1. Spotkaniu niestety towarzyszyło wiele niesportowych sytuacji, które na boisku nie powinny mieć miejsca. Mamy nadzieję, że zawodnicy obu ekip wyciągną wnioski i takie zachowanie więcej się nie powtórzy.

W ostatnim pojedynku zagrały FC Wielgie i Olimpic Włocławek. Występujący w mocno okrojonym składzie zawodnicy z Włocławka nie byli w stanie nawiązać walki z przeciwnikami. Młody zespół z Wielgiego wsparty doświadczeniem trenera Michała Ziemińskiego wypunktował rywali odnosząc wysokie zwycięstwo 7:2.

Tabela jak po każdej pierwszej kolejce jeszcze nie wiele mówi, ale dzięki lepszemu stosunkowi bramkowemu na czele plasuje się FC Wielgie. W klasyfikacji króla strzelców pierwszym liderem z czterema trafieniami został Patryk Laskowski (ZEWiK).

DCSIT / 2016-11-21 22:31
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms