Sobota, 25 maja 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Odbył się XIV Rajd Nordic Walking

24 września Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki zorganizowało kolejny rajd Nordic Walking. Na trasę z Wieńca Zdrój do Włocławka wybrało się 19 uczestników.

Uzdrowisko Wieniec Zdrój to jedno z bardziej urokliwych miejsc w okolicy. Odwiedzane jest przez kuracjuszy z całego kraju i zagranicy, a ze względu na specjalnie przygotowaną ścieżkę Nordic Walking było też celem wyprawy piechurów z Dobrzynia nad Wisłą i Wielgiego.

Malownicza, różnorodnie ukształtowana i bardzo dobrze oznakowana trasa wszystkim przypadła do gustu. Marsz umilała dobra pogoda. Po rozgrzewce grupa wyruszyła z Wieńca do Włocławka, gdzie na stadionie „Przylesie” zaplanowano półmetek i dłuższą przerwę. W jej trakcie oprócz uzupełnienia płynów przeprowadzono też ciekawą zabawę sprawdzającą refleks uczestników. Śmiechu było co nie miara i w doskonałych humorach kijkarze ruszyli w dalszą trasę. Po drodze można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o Nordic Walking na specjalnie przygotowanych tablicach informacyjnych. Po ponad dwóch godzinach marszu grupa dotarła z powrotem do Wieńca, gdzie na wszystkich czekał posiłek.

Czas wolny po obiedzie wykorzystano na odpoczynek i zwiedzanie obiektów uzdrowiska, które wywarły na wszystkich pozytywne wrażenie. Wiele ciepłych słów i zadowolenie uczestników potwierdziły, że takie inicjatywy rekreacyjne są potrzebne.
Admin / 2016-09-26 23:14

  
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms