DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

Odbył się turniej orlików

11 marca w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików. W zmaganiach dzieci z rocznika 2006 i młodszych bezkonkurencyjna okazała się Skrwa Skrwilno.

Przez ostatnie trzy weekendy na hali DCSiT królowała dziecięca piłka nożna. W tym czasie rozegrano 3 turnieje dla roczników 2008, 2007 i 2006, w których w sumie wzięło udział 165 młodych zawodników. Tym razem do rywalizacji stanęły zespoły Kujawiaka Kowal, Kujawiaka Kruszyn, Skompensis Skępe, Skrwy Skrwilno i 2 drużyny Wisełki Centrum Dobrzyń nad Wisłą. Tradycyjnie grano każdy z każdym po 12 minut.

W meczu otwarcia gospodarze turnieju podzieleni na zespół żółtych i pomarańczowych zremisowali 2:2. W kolejnych spotkaniach swoje premierowe pojedynki wygrały zespoły ze Skrwilna (3:0 z Kujawiakiem Kowal) i z Kruszyna (1:0 ze Skompensis Skępe). Łącznie w trakcie turnieju odbyło się 15 meczów, w których padło 39 goli.

Bez porażki turniej przeszli piłkarze Skrwy. Warto podkreślić, że w 5 meczach stracili oni tylko jedną bramkę. Drugą lokatę wywalczyli zawodnicy Kujawiaka Kowal, zaś trzecia pozycja przypadła ekipie ze Skępego. Zawodnicy miejscowej Wisełki Centrum zajęli V i VI miejsce. Choć wynik nie zachwyca, to trzeba wyjaśnić, że w naszych drużynach na 16 zawodników tylko 3 było z rocznika 2006. Pozostali urodzeni rok wcześniej mieli bardzo trudne zadanie żeby nawiązać równą walkę ze starszymi kolegami. Mimo tego nasi zawodnicy dzielnie walczyli i kilka minimalnych porażek 0:1 czy 1:2 na pewno wstydu nie przyniosły, a pozwoliły zebrać kolejne, cenne doświadczenia. W przerwie odbył się konkurs żonglerki, który wygrał Adam Mierzejewski z Kruszyna. Jego rezultat to 76 odbić. Nagrody dla zawodników wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś.