Sobota, 20 lipca 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Odbył się sportowy tydzień

W dniach 22-26 sierpnia 2016r. Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki było organizatorem „Sportowego Tygodnia” w którym wzięły udział dzieci z klas I-III.

Każdego dnia na uczestników zajęć czekało wiele atrakcji. Codziennie zaplanowane były 2 treningi, a między nimi ciekawe zajęcia edukacyjne. Na wszystkich przygotowany był też słodki poczęstunek. Mali sportowcy doskonalili technikę, m.in. zwody w grze 1x1 i podania. Odbyły się zajęcia teoretyczne dotyczące gry w piłkę nożną, pokaz najpiękniejszych bramek i porad bramkarskich oraz prezentacja na temat szkodliwości i przeciwdziałania problemom alkoholowym.

Na zajęciach z pedagogiem wszyscy uczestnicy przekonali się jak ważna jest praca zespołowa. Główną atrakcją „Sportowego Tygodnia” była wycieczka do Płocka. Mali sportowcy zwiedzili stadion grającej w ekstraklasie „Wisły” Płock. Poznali historię klubu, zobaczyli „od kuchni” pracę m.in. rzecznika prasowego, spikera i służb bezpieczeństwa. Nie obyło się oczywiście bez wizyty w szatni piłkarzy i krótkiej rozmowy z zawodnikami. Zwieńczeniem wyprawy był wewnętrzny sparing na boisku treningowym Wisły.

Świetną zabawę zapewniły także Panie z Biblioteki Publicznej, które przygotowały zajęcia rekreacyjne i plastyczne. Ostatniego dnia dzieci odwiedziły Astrobazę by poobserwować słońce i dowiedzieć się kliku ciekawostek o astronomii. Cały tydzień minął szybko. Bez wątpienia był ciekawą i potrzebną inicjatywą, dzięki której młodzi zawodnicy po raz pierwszy w sposób zorganizowany mogli podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

DCSIT / 2016-08-29 22:13

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms