Sobota, 25 maja 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Irlandia wygrywa Mini Euro 2016

18 czerwca 2016r. Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki wspólnie z UKS „Wisełką Centrum” zorganizowało Turniej Piłki Nożnej Żaków – „Mini Euro 2016”. W rolę zespołów biorących udział w Mistrzostwach Europy we Francji, wcieliły się dzieci z rocznika 2007, przyjmując nazwy reprezentacji grających w grupach C i D.

Jak na prawdziwy turniej przystało, na początku odbyła się ceremonia otwarcia. Układ taneczny, w którym nie zabrakło nawiązania do barw narodowych uczestników prawdziwego Euro, zaprezentowały dzieci z „Akademii Przedszkolaka”. Świetna prezentacja przygotowana przez wychowawczynie Annę Lejmanowicz i Małgorzatę Drąg, pod kierunkiem Pani Dyrektor Marleny Dolińskiej wzbudziła aplauz i uznanie wśród kibiców zgromadzonych na trybunach. Dziękujemy za występ!

Po występie na boisku pojawili się główni aktorzy, czyli młodzi piłkarze. Wyprowadzeni przez sędziów, Jarosława Barczaka i Jarosława Bykowskiego z flagami państw uczestniczących w Euro 2016 zaprezentowali się publiczności. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko oraz honorowy członek PZPN Kazimierz Janecki. Na otwarciu obecni byli także radni: Anna Masztakowska – Struś, Ewa Tomczyk, Przemysław Piekarski i Jacek Augustowski.

Uczestnicy turnieju rozgrywali swoje mecze w dwóch grupach. W grupie C wystąpili: Niemcy (Zryw Bielsk), Ukraina (Viking Aleksandrów Kujawski), Polska (UKS Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą) i Irlandia Północna (Kikolanka Kikół). W grupie D spotkali się: Hiszpania (Orlęta Aleksandrów Kujawski), Czechy (Kujawiak Kowal), Turcja (UKS Lipno) i Chorwacja (Skrwa Skrwilno).

Rozgrywki 9 – latków pokazały, że mimo młodego wieku, zawodnicy posiadają już duże umiejętności. Licznie zgromadzeni rodzice i kibice naprawdę mieli co oglądać, a piękne bramki były tego najlepszym dowodem.

W grupie C najlepiej wypadła Irlandia Północna (3 zwycięstwa) i Polska (2 zwycięstwa). Ciekawa sytuacja utworzyła się w grupie D, gdzie Hiszpania, Turcja i Chorwacja zgromadziły po 5 punktów. Ze względu na większą liczbę strzelonych bramek, awans zapewniły sobie Hiszpania i Turcja. W półfinałach Irlandia Płn. pokonała Turcję 2:0, a Hiszpania Polskę 4:0. Bardziej wyrównane były ostatnie mecze. W starciu o III miejsce Polska wygrała z Turcją 1:0, a w finale Irlandia Północna zwyciężyła z Hiszpanią 2:1.

W odniesieniu do prawdziwych mistrzostw, Irlandii Północnej pewnie ciężko będzie dotrzeć do finału, ale gdyby Polska zajęła we Francji 3 miejsce, to na pewno wszyscy bylibyśmy szczęśliwi.

Na zakończenie odbyła się dekoracja, w której uczestniczyli Burmistrz MiG i radni. Wręczono medale dla wszystkich uczestników, dyplomy ze zdjęciem dla wszystkich drużyn, nagrody rzeczowe dla wyróżniających się zawodników z każdego zespołu, statuetki dla najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju oraz Puchar Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą dla zwycięzców. Podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju należą się rodzicom naszych zawodników, którzy podobnie jak dzieci, spisali się tego dnia na medal. Nasza wspólna praca została doceniona i za bardzo dobrą organizację turnieju usłyszeliśmy wiele ciepłych słów.


Najlepszy zawodnik: Filip Kozłowski (Orlęta)

Najlepszy bramkarz: Emila Tatarewicz (Kikolanka)

Najlepsi zawodnicy w druzynach:
- Bartłomiej Sztandarski (Kikolanka)
- Nikola Kinasiewicz (Kujawiak)
- Miłosz Gapiński (Orlęta)
- Damian Poczwardoski (Skrwa)
- Adam Węgrzynowski (UKS Lipno)
- Jakub Piotrowski (Wisełka Centrum)
- Mateusz Kwasiborski (Zryw)
- Szymon Witoński (Viking)

Klasyfikacja końcowa:
I – IRLANDIA PÓŁNOCNA (Kikolanka Kikół)
II – HISZPANIA (Orlęta Aleksandrów Kujawski)
III – POLSKA (UKS Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą)
IV – TURCJA (UKS Lipno)
V – CHORWACJA (Skrwa Skrwilno)
VI – NIEMCY (Zryw Bielsk)
VII – CZECHY (Kujawiak Kowal)
VIII – UKRAINA (Viking Aleksandrów Kujawski)DCSIT / 2016-06-21 08:08

  
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms