Sobota, 20 lipca 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Halowa piłka nożna kobiet w DCSiT

5 marca w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Wójta Gminy Wielgie. Choć piłkarskie turnieje w DCSiT organizowane są dość często, to tym razem zawody z udziałem Pań były absolutną nowością.

Impreza odbyła się dzięki współpracy DCSiT z UKS Mustang Wielgie. Oprócz dwóch drużyn z sąsiedniej Gminy Wielgie, w rozgrywkach wystąpiły także zawodniczki Orląt Baboszewo, Sparty Mochowo i Tęczy Bydgoszcz. Grano systemem „każdy z każdym” po 15 minut.

Nieoczekiwanie, bo aż trzy pierwsze mecze: Mustang I – Mustang II, Sparta – Tęcza i Orlęta – Mustang II zakończyły się remisami 1:1. Dopiero czwarte spotkanie wyłoniło zwycięzcę – Mustang I pokonał Spartę Mochowo 2:0. Cała rywalizacja była bardzo wyrównana. Na dziesięć meczów, cztery zakończyły się remisami, w kolejnych czterech do zdobycia 3 pkt wystarczała przewaga jednego gola i tylko w dwóch starciach zwycięzcy osiągnęli większą przewagę: Mustang I – Sparta 2:0 oraz Tęcza – Orlęta 4:1. Dzięki temu rozgrywki były bardzo emocjonujące i zarówno zawodniczki jak i kibice nie mogli narzekać na brak sportowych wrażeń. Świetną końcówkę zafundowały nam piłkarki Mustanga I, które w ostatnim meczu niespodziewanie przegrywały z Orlętami 0:1. Walka do końca jednak się opłaciła, bo podopieczne trenera Ziemińskiego najpierw wyrównały, a w ostatniej minucie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cały turniej był doskonałą promocją kobiecej piłki nożnej, która staje się coraz bardziej popularna.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w którym wzięli udział: Tadeusz Wiewiórski – Wójt Gminy Wielgie, Jacek Waśko – Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, Stanisław Niekraś – Dyrektor Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki oraz Michał Ziemiński – trener i prezes UKS Mustang Wielgie. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a trzy najlepsze ekipy odebrały też medale. Ponadto organizatorzy przewidzieli nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodniczek: Król strzelców: A. Fordon (Tęcza)

Najlepsza zawodniczka: P. Szczepaniak (UKS Mustang I)
Najlepsza bramkarka: A. Pietrucha (Orlęta)
Nagroda Fair Play: P. Ziółkowska (Sparta)

Najlepsze zawodniczki w drużynach: Orlęta – P. Rosińska, Sparta – M. Gruczyk, Tęcza – S. Świeciak, Mustang I – M. Andrzejewska i Mustang II – A. Maćkiewicz.

Klasyfikacja końcowa:
I – UKS Mustang I Wielgie
II – UKS Mustang II Wielgie
III – UKS Tęcza Bydgoszcz
IV – Orlęta Baboszewo
V – Sparta Mochowo

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Piłkarkom i innym Paniom życzymy sukcesów…


TabelaDCSIT / 2016-03-07 17:24

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms