Sobota, 20 lipca 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Glewo i Grochowalsk najlepsze w siatkówce sołectw

9 kwietnia 2016r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się II runda V edycji Spartakiady Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w rozgrywkach kobiet i mężczyzn wystartowało 11 zespołów. W turnieju kobiet zagrały 4 sołectwa: Chalin, Dyblin, Glewo i Michałkowo. Zagrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Od początku prym wiodły zawodniczki z Glewa, które zdecydowanie pokonały wszystkie rywalki i bez straty seta zwyciężyły w całym turnieju. Walka o drugą lokatę rozstrzygnęła między zawodniczkami Dyblina i Michałkowo. Dopiero w tie-breaku lepsze okazały się reprezentantki Dyblina. Czwarta Lokata przypadła drużynie z Chalina.

Wśród mężczyzn zaprezentowały się sołectwa: Grochowalsk, Glewo, Chalin i Michałkowo (Grupa A) oraz Kisielewo, Płomiany i Krojczyn (Grupa B). W grupie A najlepiej wypadł Grochowalsk, który pewnie wygrał trzy mecze po 2:0. Drugą lokatę wywalczył Chalin (2 zwycięstwa), zaś w spotkaniu decydującym o III miejscu, Glewo nieznacznie pokonało Michałkowo 2:1. W grupie B zdecydowanym faworytem był Krojczyn i pewnie pokonał Płomiany oraz Kisielewo 2:0. W trzecim grupowym spotkaniu nie obyło się bez Tie – breaka. Po dwóch wyrównanych setach, w ostatnim Płomiany zwyciężyły z Kisielewem 15:7. Po rozgrywkach grupowych odbyły się mecze o V miejsce: Glewo – Kisielewo 2:1 i o III miejsce: Płomiany – Chalin 2:0. W finale spotkały się zespoły, które w przebiegu całego turnieju, prezentowały zdecydowanie najwyższy poziom sportowy. Grochowalsk pokonał Krojczyn 2:0 (25:22, 25:17).

Dyplomy dla wszystkich drużyn wręczali: radny Jacek Kowalewski, sołtys Chalina - Marzena Szczepańska i sołtys Michałkowa - Ewa Więckowska. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wolontariuszkom: Paulinie Kraśnickiej, Marcie Grzeleckiej i Paulinie Szatkowskiej za pomoc przy przeprowadzeniu turnieju. Następny Turniej w ramach Spartakiady Sołectw – Trio Basket, zostanie rozegrany 1 maja 2016r. (niedziela) o godz. 10:00. Zapraszamy!

Klasyfikacja w turnieju Kobiet:
I – Glewo – 4 pkt
II – Dyblin – 3 pkt
III – Michałkowo – 2 pkt
IV – Chalin – 1 pkt

Klasyfikacja w turnieju Mężczyzn:
I – Grochowalsk – 7 pkt
II – Krojczyn – 6 pkt
III – Płomiany – 5 pkt
IV – Chalin – 4 pkt
V – Glewo – 3 pkt
VI – Kisielewo – 2 pkt
VII – Michałkowo – 1 pkt

Klasyfikacja Spartakiady Sołectw:
I – Glewo – 10 pkt
II – Michałkowo – 9 pkt
III – Dyblin – 8 pkt
IV/V – Grochowalsk – 7 pkt / Płomiany – 7 pkt
VI/VII – Chalin – 6 pkt / Krojczyn – 6 pkt
VIII – Kamienica – 4 pkt
IX – Kisielewo – 2 pkt

  
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms