Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

FC Wielgie wygrywa DLF

4 lutego 2017 rozegrano ostatnie mecze VII edycji Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Rzutem na taśmę rozgrywki wygrało FC Wielgie, które w dramatycznych okolicznościach pokonało liderujące do tej pory Terazlipno.

Na początek ostatniej kolejki zespoły Fanatic DnW i Wojak Team zafundowały kibicom festiwal strzelecki. W meczu drużyn walczących o V lokatę padło aż 16 bramek, z czego trzynaście zdobył Fanatic. Zwycięstwo 13:3 pozwoliło tej drużynie obronić V lokatę na koniec rozgrywek.

W drugim spotkaniu walczono o najniższy stopień podium. Trzecia w tabeli Gmina Lipno miała tylko 2 punkty przewagi nad czwartym ZEWiK-em, przez co kwestia zdobywców brązowych medali była jeszcze otwarta. Mecz dobrze ułożył się dla Lipnowian, którzy na początku drugiej połowy prowadzili już 3:0. ZEWiK próbował walczyć i nawet zbliżył się na dystans 2 goli (4:2). Końcówka należała jednak do Gminy Lipno, która dołożyła jeszcze 2 trafienia i z wynikiem 6:2 zakończyła sezon na trzecim miejscu.

Wszyscy zacierali sobie ręce na ostatni mecz, bo sytuacja kiedy losy mistrzostwa ligi rozstrzygają się w ostatniej kolejce i to bezpośrednio między zainteresowanymi kandydatami zdarza się niezwykle rzadko. Terazlipno było liderem praktycznie przez całe rozgrywki, nie przegrało żadnego meczu, a jedyne punkty straciło w pierwszej rundzie remisując 0:0 właśnie ze swoim rywalem do tytułu - FC Wielgie. Młodzi piłkarze z Wielgiego po drodze zanotowali jeszcze jeden remis (z Gminą Lipno) i aby myśleć o zwycięstwie w rozgrywkach musieli ostatnie spotkanie wygrać. W pierwszej połowie FC Wielgie prowadziło 2:0 jednak w drugiej, do głosu doszło ambitnie walczące Terazlipno i z wyniku 2:0, później 3:1 dla FC WIelgie zrobiło się 3:3. Obie drużyny wykorzystały już w tym momencie limit fauli i każdy kolejny musiał skutkować rzutem karnym. 40 sekund przed końcem w bardzo dyskusyjnej sytuacji sędzia odgwizdał faul na zawodniku z Wielgiego. Sytuacja choć kontrowersyjna to podstawy do podjęcia takiej decyzji na pewno były i przedłużony rzut karny dla FC Wielgie stał się faktem. Piłkę na 9 metrze ustawił Kosowski i skutecznym strzałem zapewnił swojej drużynie Mistrzostwo Dobrzyńskiej Ligi Futsalu w sezonie 2016/2017.

Gdy boiskowe emocje już opadły przyszedł czas na podsumowania i wręczenie nagród. Wyróżnienia indywidualne i zespołowe wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś, które otrzymali : Mateusz Narczewski (Terazlipno) – najlepszy bramkarz, Sebastian Raniszewski (FC Wielgie) – najlepszy zawodnik i Patryk Laskowski (ZEWiK) – król strzelców. W wyróżnieniach indywidualnych od patrona medialnego, redakcji Tygodnika CLI z rąk redaktora Andrzeja Korpalskiego, Sebastian Raniszewski otrzymał okolicznościową koszulkę. Dla zawodników trzech najlepszych drużyn wręczono pamiątkowe medale i dyplomy, a zwycięzca ligi – FC Wielgie otrzymał jeszcze okazały puchar. Dziękujemy zawodnikom wszystkich drużyn za wiele sportowych emocji, których dostarczali nam przez ostatnie 3 miesiące.

Klasyfikacja końcowa:
I – FC Wielgie – 38 pkt
II – Terazlipno – 37 pkt
III – Gmina Lipno – 29 pkt
IV – ZEWiK – 24 pkt
V – Fanatic DnW – 18 pkt
VI – Wojak Team – 13 pkt
VII – Skrwa Brudzeń – 3 pkt
VIII – Olimpic Włocławek – 0 pkt

Statystyki:
Liczba spotkań: 55
Liczba goli: 398
Średnia goli na mecz: 7,2
Najwięcej zwycięstw: 12 (FC Wielgie i Terazlipno)
Najwięcej porażek: 13 (Olimpic)
Najmniej zwycięstw: 0 (Olimpic)
Najmniej porażek: 0 (FC Wielgie)
Najwięcej remisów: 2 (FC Wielgie, Gmina Lipno)
Najmniej remisów: 0 (ZEWiK, Fanatic DnW, Skrwa i Olimpic)
Najwięcej zdobytych bramek : 67 (FC Wielgie)
Najwięcej straconych bramek: 83 (Wojak Team)
Najmniej zdobytych bramek: 10 (Olimpic)
Najmniej straconych bramek: 22 (Terazlipno)
Najwięcej bramek w jednym meczu: 16 (Fanatic DnW – Wojak Team 13:3)
Najmniej bramek w jednym meczu: 0 (FC Wielgie - Terazlipno 0:0)
W sezonie 2016/2017 w DLF wystąpiło 107 zawodników, z których 66 wpisało się na listę strzelców.

DCSIT / 2017-02-06 21:07

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms