Poniedziałek, 16 września 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Faworyci nie zawiedli w DLF

21 stycznia rozegrano mecze III kolejki rundy rewanżowej Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Nie było niespodzianek, choć nie wszystkie zwycięstwa faworytów przyszły łatwo. Najwięcej natrudził się wicelider tabeli – FC Wielgie, który zwycięstwo z Fanaticem DnW zapewnił sobie dopiero w ostatniej minucie spotkania. Wcześniej to właśnie Fanatic otworzył wynik meczu. Zawodnicy z Wielgiego najpierw wyrównali na 1:1, a tuż przed przerwą zdobyli jeszcze dwa gole. Fanatic nie odpuścił bo widział, że dyspozycja faworytów pozostawiała tego dnia wiele do życzenia. W drugiej odsłonie miejscowym udało się doprowadzić do remisu i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, zwycięską bramkę dla FC Wielgie zdobył Kępa.

Nie zawiódł też lider tabeli – Terazlipno, który po 3 minutach gry prowadził już 2:0 z ZEWiK-em. Spotkanie miało bardziej wyrównany przebieg w drugiej odsłonie. Terazlipno prowadziło tylko 2:1, później 3:2. ZEWiK był nawet bliski wyrównania, ale decydujący cios należał do lipnowian. Za sprawą Falkowskiego, Terazlipno zdobyło czwartą bramkę i zwyciężyło 4:2.

Prawdziwą kanonadę urządzili sobie zawodnicy Gminy Lipno, którzy rozgromili Wojak Team 10:1. Wynik tego meczu pewnie nie byłby tak wysoki, gdyby nie niepotrzebne faule zawodników Wojak Team. W drugiej połowie zanotowano ich aż 8, a że piąty i każdy kolejny faul wiązał się z rzutem karnym przedłużonym to lipnowianie skutecznie zwiększali swój dorobek zatrzymując się na 10 trafieniach.

W niedzielę rozegrano jeszcze jeden dodatkowy mecz, który ze względu na wycofanie się dwóch innych zespołów musiał być rozegrany w odrębnym terminie. Napisać, że spotkanie FC Wielgie – ZEWiK było prawdziwym dreszczowcem to nie napisać nic. Dramaturgia jaka towarzyszyła temu spotkaniu wystarczyłaby co najmniej na klika następnych kolejek. Prowadzenie objął ZEWiK, ale po minucie na tablicy widniał już remis. Mimo straty, inicjatywa należała do ZEWiK-u. Groźne akcje co rusz sunęły na bramkę Wielgiego, a dwie z nich zakończyły się skutecznymi strzałami. Niespodziewane prowadzenie miejscowych 3:1 zmalało tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę kiedy gola na 2:3 zdobyło FC Wielgie. Po przerwie wicelider tabeli złapał wiatr w żagle i po strzałach Kosowskiego wyszedł na prowadzenie 4:3. Obie drużyny miały już na swoim koncie po 4 faule i przy kolejnych przewinieniach sędziowie dyktowali rzuty karne przedłużone. W zasadzie mogło być już po meczu, ale dwóch karnych nie wykorzystało FC Wielgie! Minutę przed końcem skutecznie z 9 metrów strzelił za to Laskowski (ZEWiK) i na tablicy pojawił się remis 4:4.

Ok. 40 sekund przed końcem Wielgie przeprowadziło akcję rozpaczy. Groźnie strzelił Ziemiński, a turlającą się do bramki piłkę po interwencji bramkarza dobił Kosowski i było 5:4 dla FC Wielgie. Jeśli ktoś myślał, że to koniec emocji był w dużym błędzie. Ze środka szybko zaczął ZEWiK, do końca było ok. 10 sekund. Faul popełnił zawodnik z Wielgiego. Czas zatrzymano niespełna 2 sekundy przed końcem i mieliśmy kolejny rzut karny tym razem dla ZEWiK-u. Napięcie sięgnęło zenitu! Do piłki podszedł skuteczny do tej pory Laskowski, ale po silnym strzale wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Czubakowski i uratował drużynie niezwykle ważne zwycięstwo. Gratulacje należą się dla obu zespołów, bo stworzyły wspaniałe widowisko. Bez wątpienia był to najlepszy mecz VII edycji DLF.

W tabeli niezmiennie prowadzi Terazlipno, któremu depcze po piętach FC Wielgie (2 pkt straty). Na 3 lokatę awansowała Gmina Lipno. W klasyfikacji króla strzelców z przewagą 5 goli prowadzi Patryk Laskowski.

DCSIT / 2017-01-23 21:23
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms