Sobota, 21 września 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Chalin zwycięża w VI edycji Spartakiady Sołectw

22 października 2017 odbyła się ostatnia odsłona Spartakiady Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W turnieju tenisa stołowego wystartowało 5 sołeckich reprezentacji. W klasyfikacji końcowej najlepszym sportowym sołectwem okazał się Chalin.

Zawody tenisa stołowego były zwieńczeniem ponad półrocznej rywalizacji sołectw z naszej Gminy. W tej edycji sklasyfikowano 10 drużyn, które rywalizowały w turniejach futsalu, piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, koszykówki, konkurencji rodzinnych, siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn, piłki nożnej, badmintona kobiet i mężczyzn oraz wspomnianego wcześniej tenisa stołowego kobiet i mężczyzn.

W ostatnich zawodach zaprezentowały się ekipy Chalina, Glewa, Mokowa, Mokówka i Płomian. Zanim jednak przystąpiono do rozgrywek, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno Radnego Rady Miejskiej Dobrzyń nad Wisłą i Sołtysa Płomian Pana Wiesława Jaworskiego, który wspierał aktywny udział swojego sołectwa w rozgrywkach sportowych.

W kategorii kobiet wystąpiły 3 zawodniczki, natomiast w kategorii mężczyzn zaprezentowało się 10 zawodników, których podzielono na dwie grupy. Następnie tenisiści, którzy zajęli te same miejsca w swoich grupach spotkali się w fazie finałowej i rozegrali mecze o miejsca w klasyfikacji końcowej. Na wysokim poziomie stał przede wszystkim mecz o I miejsce, w którym zwycięzcy grup A i B stworzyli ciekawe widowisko. Ostatecznie K. Kauwa (Płomiany) pokonał R. Koprowskiego (Glewo) i tym samym został najlepszym tenisistą wśród startujących Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się M. Dąbrowska (Chalin), która wygrała oba mecze w stosunku 3:0.

Dyplomy za udział w turnieju tenisa stołowego, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego za udział w całej Spartakiadzie oraz puchary dla 3 najlepszych sołectw wręczyli: Sławomir Kowalewski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, Marzena Szczepańska – Sołtys Chalina, Mieczysław Wojtowicz – Sołtys Dyblina, Krzysztof Sulkowski – Sołtys Mokowa.

W podsumowaniu Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś podziękował wszystkim drużynom oraz poszczególnym Sołtysom za udział w tej edycji Spartakiady. Słowa uznania skierowano przede wszystkim do zwycięzców z Chalina, którzy jako jedyni wystąpili we wszystkich turniejach edycji 2017. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w następnej Spartakiadzie.

Klasyfikacja kobiet w turnieju tenisa stołowego:
I – M. Dąbrowska (Chalin) – 3 pkt
II – I. Grączewska (Mokowo) – 2 pkt
III – Z. Słomczewska (Chalin) – 1 pkt

Klasyfikacja sołectw w turnieju tenisa stołowego (kobiety):
I – Chalin – (4 pkt) – 2 pkt
II – Mokowo – (2 pkt) – 1 pkt

Klasyfikacja mężczyzn w turnieju tenisa stołowego:
I – K. Kauwa (Płomiany) – 10 pkt
II – R. Koprowski (Glewo) – 9 pkt
III – M. Kupiec (Mokowo) – 8 pkt
IV – P. Śniadecki (Mokowo) – 7 pkt
V – M. Rękawiecki (Płomiany) – 6 pkt
VI – R. Walter (Chalin) – 5 pkt
VII – J. Łykowski (Chalin) – 4 pkt
VIII – P. Żebrowski (Mokówko) – 3 pkt
IX – M. Wyszyński (Mokówko) – 2 pkt
X – F. Koprowski (Glewo) – 1 pkt

Klasyfikacja sołectw w turnieju tenisa stołowego (mężczyźni):
I – Płomiany – (16 pkt) – 5 pkt
II – Mokowo (15 pkt) – 4 pkt
III – Glewo (10 pkt) – 3 pkt
IV – Chalin (9 pkt) – 2 pkt
V – Mokówko (5 pkt) – 1 pkt

Klasyfikacja końcowa Spartakiady Sołectw 2017:
I – Chalin – 26 pkt
II – Glewo – 23 pkt
III – Płomiany – 20 pkt
IV – Mokowo – 9 pkt
V – Michałkowo – 8 pkt
VI – Krojczyn – 6 pkt
VII – Tulibowo – 3 pkt
VIII – Dyblin – 2 pkt
IX – Mokówko – 1 pkt
X – Zbyszewo – 1 pkt
DCSIT / 2017-10-23 11:36

 
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms