Środa, 16 października 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Chalin wygrywa współzawodnictwo klas I-III

4 kwietnia 2019 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się drugi etap Współzawodnictwa sportowego klas I-III o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Tym razem do rywalizacji przystąpili uczniowie klas III.

Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, który przywitał wszystkich młodych sportowców i życzył im powodzenia. Do rywalizacji przystąpiły trzecie klasy ze szkół podstawowych w Chalinie, Dobrzyniu nad Wisłą i Krojczynie.

Na początek zawodnicy mieli do pokonania slalom oraz dodatkowo musieli rozwiązać zadanie matematyczne. W dalszej części zawodów na uczestników czekało wiele konkurencji wymagających od wszystkich dobrej sprawności fizycznej. Odbyły się ćwiczenia na ławeczkach gimnastycznych, różnego rodzaju skoki, czołganie, toczenie i przenoszenie piłek lekarskich. Całość zwieńczyło najbardziej emocjonujące przeciąganie liny. Po podsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej punktów wśród klas III zgromadzili uczniowie SP w Chalinie. Taką samą liczbę punktów uzyskały drużyny z Dobrzynia nad Wisłą i Krojczyna. W przypadku remisu o kolejności w klasyfikacji decydował wynik przeciągania liny, a tutaj lepsi okazali się reprezentanci Krojczyna i to oni mogli cieszyć się z II miejsca.

Zmagania klas III kończyły sportową rywalizację szkół naszej Gminy. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej w rywalizacji brali udział uczniowie klas I i II. Suma punktów zdobytych przez wszystkie trzy klasy danej szkoły decydowała o miejscu w klasyfikacji końcowej. W niej najlepiej wypadli reprezentanci SP w Chalinie, którzy wygrali wśród klas II i III oraz zajęli drugie miejsce wśród klas I. Drugie miejsce wywalczyła SP w Dobrzyniu nad Wisłą, a trzecia lokata przypadła SP w Krojczynie.

Dyplomy w klasyfikacji klas III oraz puchary w klasyfikacji końcowej klas I-III wręczył Burmistrz MiG Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski oraz Dyrektor SP w Dobrzyniu nad Wisłą Aleksandra Nowak i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Łukasz Wasilewski. Dziękujemy wychowawcom klas za przygotowanie swoich podopiecznych do zawodów. Na koniec warto podkreślić słowa Pana Burmistrza, który stwierdził, że bez względu na zajęte miejsca wszyscy uczestnicy są wygranymi. W tym wieku najważniejszy jest sam udział i dobra zabawa, dlatego organizując takie zawody pragniemy zachęcić do aktywności fizycznej jak najwięcej dzieci.

Klasyfikacja klas III
I – SP Chalin – 3 pkt
II – SP Krojczyn – 2 pkt
III – SP Dobrzyń – 1 pkt

Klasyfikacja końcowa klas I-III
I – SP Chalin – 8 pkt
II – SP Dobrzyń – 6 pkt
III – SP Krojczyn – 4 pkt
DCSIT / 2019-04-09 09:49

Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms