Sobota, 21 września 2019 r.
  Polski 

Sportowa Gmina 2015Zgrupowania sportowe

DCSiT zaprasza na zgrupowania sportowe kluby i drużyny gier zespołowych, sportów indywidualnych. Sauna, siłownia, mały gabinet odnowy biologicznej. tel. (54) 253-05-70/71 dcsit@dobrzyn.pl

DCSiT zaprasza na:
aerobik-siłownia
poniedziałek 18:00-19:00
środa 18:00-19:00

aerobik-ZUMBA
wtorek 19:00-20:00
czwartek 19:00-20:00

Borówka Krojczyn najlepsza w Nocnym Turnieju Trójek Siatkarskich

Historyczna, pierwsza edycja Nocnego Turnieju Trójek Siatkarskich za nami! Zwycięstwo padło łupem Borówki Krojczyn. W finale reprezentanci naszej Gminy pokonali Chlebowo 2:1.

Po raz kolejny okazało się, że siatkówka cieszy się olbrzymim zainteresowaniem w naszym regionie. Do turnieju zgłosił się komplet 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie 5-drużynowe grupy, a na trybunach, mimo późnej pory rozgrywania zawodów dopisała duża liczba kibiców. W grupie A znalazły się: Płomiany I, Płomiany II, Frytki, Team Lipno oraz Chlebowo. W grupie B zagrały: Wielgie, Chalin, Borówka Krojczyn, KNK, a także Anwil Team. Rozgrywki toczone były do dwóch wygranych setów do 15.

Już pierwsze mecze potwierdziły, że w grupie A rywalizację zdominują zespoły Chlebowa i Team Lipno. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w drugiej serii spotkań i po wyrównanym meczu zakończonym tie-breakiem zwyciężyli Ci pierwsi. Za ich plecami uplasowały się zespoły Frytek, Płomian I i Płomian II.

W drugiej grupie zdecydowanie najlepsza okazała się Borówka Krojczyn, która wygrała wszystkie mecze 2:0. Zacięta walka trwała o dalsze pozycje. Wielgie po zaciętym pojedynku pokonało Chalin 2:1 i to spotkanie zadecydowało o awansie do półfinału pierwszej z wymienionych drużyn. Kolejne miejsca zajęli: Chalin, Anwil Team i KNK.

Fazę finałową rozpoczęto od rozegrania meczu o IX miejsce, w którym KNK pokonało 2:1 Płomiany II. Nie przeprowadzono spotkań o miejsce V i VII, gdyż z powodu kontuzji zawodników wycofały się drużyny Chalina i Anwilu.

Najwięcej emocji przyniosły z kolei mecze półfinałowe oraz o końcowy triumf. Chlebowo nie bez problemów pokonało Wielgie 2:0, a Borówka po spotkaniu pełnym niesamowitych wymian i niezapomnianych emocjach zwyciężyła Team Lipno 2:1. Także tie-break musiał rozstrzygnąć losy finału, w którym Borówka okazała się lepsza od Chlebowa. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze Team Lipno po zwycięstwie nad Wielgiem 2:0.

Z bardzo dużym zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że Nocny Turniej Siatkówki cieszył się takim zainteresowaniem. Zawody skończyły się o 1:30 i mimo późnej pory stały na bardzo wysokim poziomie. Medale dla trzech najlepszych zespołów wręczył z-ca Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński.

Klasyfikacja końcowa:

1. Borówka Krojczyn
2. Chlebowo
3. Team Lipno
4. Wielgie
5. Frytki
6. Chalin
7. Płomiany I
8. Anwil Team
9. KNK
10. Płomiany II
DCSIT / 2019-08-19 10:28

 
Wykonanie: Maciej Radkowski | Powered by: Quick.Cms